Σας γνωρίζουμε ότι με σχετική απόφαση του Δημάρχου Βόλου, λόγω ακραίων καιρικών συνθηκών, τα σχολεία του Δήμου ΒΟΛΟΥ δεν θα λειτουργήσουν την 16/2/2021. Υπενθυμίζουμε ότι κατά την αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων σε περίπτωση έκτακτου ή απρόβλεπτου γεγονότος, το οποίο καθιστά αδύνατη ή ιδιαιτέρως δυσχερή τη διεξαγωγή της εκπαιδευτικής διαδικασίας σε τμήμα/τμήματα σχολικής μονάδας ή σε ολόκληρη τη σχολική μονάδα, η δια ζώσης και εκ του σύνεγγυς διδασκαλία θα διακοπεί, αλλά η διδακτικομαθησιακή διαδικασία θα συνεχιστεί με μαθήματα τηλεκπαίδευσης, όπως προβλέπεται στο ΦΕΚ 4264/30-9-2020.

Το Γυμνάσιο Νέας Αγχιάλου, επομένως, θα παραμείνει κλειστό και αύριο. Τα μαθήματα θα συνεχιστούν με εξ αποστάσεως εκπαίδευση.