agiasmos

Αγιασμός σχολικού έτους 2021 – 2022

Σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στον αύλειο χώρο των σχολείων 1ο, 2ο και Μουσικό στις 10.00, με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών και στη συνέχεια ο ιερέας θα επισκεφθεί όλες τις αίθουσες της σχολικής μονάδας, όπου θα παρευρίσκονται οι λοιποί μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί.

Η προσέλευση μαθητών του Μουσικού Σχολείου θα πρέπει να γίνει μεταξύ 09.30 – 09.45. Συγκέντρωση μπροστά από το γραφείο καθηγητών (πίσω αυλή). Οι μαθητές θα πρέπει να προσκομίσουν selftest ή πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση περελθούσης νόσησης τελευταίου εξαμήνου και να έχουν μαζί τους τσάντα (συν μια βοηθητική) για την παραλαβή των βιβλίων. Όλοι όσοι παρεβρίσκονται στο χώρο των σχολείων θα πρέπει να κάνουν χρήση προστατευτικής μάσκας.

Σημείωση: Το selftest πρέπει να πραγματοποιείται 2 φορές την εβδομάδα (Τρίτη και Παρασκευή) έως και 24 ώρες πριν την προσέλευση στο σχολείο.

Καλή σχολική χρονιά!