Εγκατάσταση διαδραστικών πινάκων στο σχολείο μας

IMG 20240402 120014

Την Τρίτη 2-4-2024 εγκαταστάθηκαν στο σχολείο μας 5 διαδραστικοί πίνακες από ειδικό τεχνικό προσωπικό. Το νέο αυτό σύστημα θα παρέχει διαδραστικά μαθήματα, εφαρμογές και πολυμεσικό υλικό στους εκπαιδευτικούς και μαθητές, διευκολύνοντας το έργο τους και εμπλουτίζοντας τη μαθησιακή διαδικασία. Το συνεργείο εγκατάστασης και τοποθέτησης πραγματοποίησε σύντομη παρουσίαση των βασικών χαρακτηριστικών του νέου εξοπλισμού στο Διευθυντή και το Σύλλογο Διδασκόντων. Οι πίνακες τοποθετήθηκαν σε όλα τα τμήματα και στο Εργαστήριο Πληροφορικής & Φυσικών επιστημών. Η παραλαβή του εξοπλισμού εντάσεται στη Δράση: «16676 – ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ». Πράξη: «Sub.3 Προμήθεια και εγκατάσταση διαδραστικών συστημάτων μάθησης», με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5149224.