ΕΚΛΟΓΕΣ Δ.Σ Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριων της ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ Σ.Σ ΜΟΥΡΙΩΝ

Ο  Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Σ.Σ. Μουριών σας καλεί στην ετήσια Γενική Συνέλευση την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 10:00 π.μ. στο σχολείο μας, με θέμα «Εκλογές Νέου Δ.Σ του συλλόγου» .

Παρακαλείστε όπως  προσέλθετε για την εξόφληση των υποχρεώσεων σας προς το Σύλλογο. Υπενθυμίζουμε ότι το ποσό εγγραφής είναι 20 Ευρώ για ένα παιδί και 30 Ευρώ για 2 παιδιά. Σε όσους δεν προβούνε σε εξόφληση το σχολείο δεν θα μπορεί να χορηγεί δικαιολογητικά και πιστοποιητικά για φοίτηση παιδιών.

Η παρουσία όλων για  ενημέρωση και   κρίνεται απαραίτητη .

ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2019-20

Το σχολείο μας καλεί όλους τους μαθητές/τριες, που θα φοιτήσουν για το σχολικό έτος 2019-20, αύριο 11 Σεπτεμβρίου 2019 από τις 08:00 π.μ να παραστούν στον Αγιασμό του σχολείου και να παραλάβουν τα βιβλία τους. Καλό θα είναι να έχουν μαζί τους και τις απαραίτητες τσάντες-σακούλες για την μεταφορά των νέων βιβλίων. Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο 11 Σεπτεμβρίου 2019 τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ για την μεταφορά των μαθητών/τριών θα εκτελούνται κανονικά από τις πρώτες πρωϊνές ώρες.

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΟΥΣ ΘΕΡΙΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο θα παραμείνει ανοικτό όλες τις Τετάρτες του Ιουλίου και Αυγούστου 2019 από 08:30 π.μ έως 13:00 μ.μ για την εξυπηρέτηση μαθητών/τριών και γονέων και κηδεμόνων.  Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου σας εύχεται ολόψυχα καλές διακοπές και ένα όμορφο καλοκαίρι.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΑΝΑΓΡΑΦΗ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΥΤΟΣ ΣΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΑ

Όσοι γονείς επιθυμούν να αναγράφεται τo θρήσκευμα στα απολυτηρία των παιδιών τους, για τους αποφοίτους της ΄Γ τάξης Ιουνίου 2019, θα πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο εώς την Τρίτη 25 Ιουνίου και να δηλώσουν την επιθυμία τους με υπεύθυνη δήλωση Ν.1599/86.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ – ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΡΑΠΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Β’ ΦΑΣΗΣ

Σας ενημερώνουμε ότι έχουν ανακοινωθεί και θυροκολληθεί οι πίνακες με τα αποτελέσματα των γραπτών προαγωγικών- απολυτηρίων   εξετάσεων Μαϊου-Ιουνίου 2019
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προσέρχονται στο χώρο του σχολείου η να ενημερώνονται τηλεφωνικά.

Η παραλαβή των ελέγχων θα γίνεται από Τρίτη 11 Ιουνίου και κάθε μέρα 08:30-12:00

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Β’ ΦΑΣΗΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΜΑΘΗΜΑ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
ΠΕΜΠΤΗ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Γ’ 08:30 ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΗ

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Γ’ 08:30 ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΗ

ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Γ’ 08:30 ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι έχουν ανακοινωθεί και θυροκολληθεί οι πίνακες με τα ονόματα των μαθητών/τριών που δικαιούνται να λάβουν μέρος στις εξετάσεις όσο και αυτών που επαναλαμβάνουν την τάξη λόγω απουσιών.

Ενημέρωση για την λειτουργία-πρόγραμμα του σχολείου

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο θα παραμείνει κλειστό την Παρασκευή 24 Μαϊου 2019 και την Δευτέρα 27 Μαϊου 2019 λόγω των εκλογών. Την Τετάρτη 29 Μαϊου 2019 θα γίνει η λήξη των μαθημάτων και η ανακοίνωση των ονομάτων των μαθητών/τριών που δικαιούνται να συμμετάσχουν στις έξετάσεις καθώς και όσων έμειναν στην ίδια ταξη λόγω απουσιών.

Την Πέμπτη 30 Μαϊου 2019 ξεκινούν οι γραπτές προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις του σχολικού έτους 2018-19 και λήγουν την Πέμπτη 6 Ιουνίου.

Την Δευτέρα10 Ιουνίου 2019 θα ανακοινωθουν τα τελικά αποτελέσματα και των γραπτών εξετάσεων και θα δοθει το πρόγραμμα για τους τυχόν αποτυχόντες.

Απο την Τρίτη 11 Ιουνίου 2019 οι Γονείς και Κηδεμόνες μπορούν να έρχονται στο σχολείο και ώρες 08:30- 12:30 και να παραλαμβάνουν τους ελέγχους προόδου των μαθητών/τριών.

Δημήτριος Τζαβέλλας

ΠΕ86 Πληροφορικός

Πρόγραμμα Γραπτών Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων 2018-2019

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ- ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΩΝ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Α΄ΦΑΣΗΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2018-19 ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ Σ.Σ ΜΟΥΡΙΩΝ