Μάι 30 2011

Έκθεση εικαστικών μαθητών και καθηγητών Ιουνίου 2011

ΕΚΘΕΣΗ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011

Στην έκθεση αυτή παρουσιάζονται έργα των μαθητών που πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια του μαθήματος των εικαστικών και του ελευθέρου σχεδίου στο γυμνάσιο-λύκειο και στα δημοτικά σχολεία Μήλου, στις τάξεις που δίδαξα φέτος.
Σκοπός της παρουσίασής τους είναι τόσο να εκτιμήσουν και να θαυμάσουν τα παιδιά το έργο τους, όσο και οι γονείς και το κοινό επίσης.
Παράλληλα με την έκθεση των παιδιών παρουσιάζονται έργα καθηγητών Καλλιτεχνών της περιοχής Α Κυκλάδων. Μια ευκαιρία γνωριμίας ανθρώπων που αγαπούν την τέχνη αλλά και μια ευκαιρία των παιδιών να γνωρίσουν το έργο των καθηγητών τους.
Εύχομαι αυτή η εικαστική συνάντηση να υπενθυμίσει την αναγκαιότητα της καλλιτεχνικής δραστηριότητας στον τόπο, καθώς δεν προσφέρει μόνο χαρά αλλά αναπτύσσει το πνεύμα και τη δημιουργικότητα.

Οι καθηγητές που παίρνουν μέρος στην ομαδική έκθεση είναι οι εξής:
Καστανάς Αναστάσιος, καθηγητής Καλλιτεχνικών στην Κίμωλο
Μανάκος Αστέριος, φιλόλογος στη Μήλο
Μωχάμπαντ Μπάρις, Γαλλικής φιλολογίας στην Κίμωλο
Σφακιανάκη Χριστίνα, καθηγήτρια Καλλιτεχνικών στη Μήλο
Τζιροζίδου Μαρία , καθηγήτρια Καλλιτεχνικών στην Σίφνο

Σφακιανάκη Χριστίνα

Εγκαίνια: Παρασκευή 3/6/2011 Ώρα: 7 μ.μ. στο Συνεδριακό Κέντρο Γεώργιος Ηλιόπουλος
από τις 3/6 μέχρι 5/6 από 11:00 π.μ. -1:00 μ.μ. και 7:00 μ.μ. -10:00 μ.μ.

94 απαντήσεις μέχρι τώρα

RSS Σχόλιων