Blog Γ/σίου Μετσόβου
25 Ιαν 2020

Συνεργαζόμενα Σχολεία του Δικτύου ASPnet της UNESCO

Συντάκτης: ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΤΣΟΒΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ | Κάτω από: Μαθητικοί διαγωνισμοί

Στα πλαίσια της συμμετοχής μας στα Συνεργαζόμενα Σχολεία του Δικτύου ASPnet της UNESCO, συμμετείχαμε στον προτεινόμενο από την Ομάδα Συντονισμού του εν λόγω Δικτύου, εορτασμό της 24ης Ιανουαρίου, ημερομηνία, η οποία έχει καθιερωθεί ως Διεθνής Ημέρα Εκπαίδευσης, ως ξεκίνημα για τη νέα χρονιά, τον εορτασμό αυτής της σημαντικής για την εκπαίδευση ημέρας μέσα από δράσεις με θέμα: ” Αpprendre pour les gens, la planète, la prospérité et la paix”, ” Learning for people, planet, prosperity ant peace.”
Το ελληνικό κείμενο του ποιήματος, είναι ομαδοσυνεργατική παραγωγή του τμήματος Β2, με φιλολογική επιμέλεια της κας Σιώζου Ελπίδας, την εικαστική συνδρομή του εικαστικού Τζιάλλα Βασίλειου και μετάφραση από την κα Τσίτου Αμαλία, καθηγήτρια Γαλλικών.

Τα σχόλια είναι κλειστά.