Οι μαθητές/μαθήτριες και οι εκπαιδευτικοί του Γυμνασίου Μεσαριάς αγκάλιασαν και φέτος με θέρμη και ενθουσιασμό το πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής» και προσφέροντας το συμβολικό ποσό των 2 ευρώ, απέκτησαν τα δικά τους χάρτινα αστέρια (συνολικά παραδόθηκαν 180 αστέρια).
Στο σχολείο μας γνωρίζουμε πως εκπληρώνοντας το όνειρο ενός άρρωστου παιδιού δεν του χαρίζουμε μόνο το χαμόγελο και μερικές ξέγνοιαστες στιγμές αλλά κάτι πολύ παραπάνω. Του δίνουμε τη δύναμη και το κουράγιο να συνεχίσει να παλεύει για τη ζωή του.
Ευχόμαστε όλα τα παιδιά να έχουν υγεία και ανανεώνουμε το ραντεβού μας με το πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής» για την επόμενη χρονιά!