agiasmos

Ενημέρωση για τον Αγιασμό του σχολ. έτους 2020-21

Αγαπητοί μαθητές,

γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου και ώρα 12:00 θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός του Γυμνασίου Μεσοποταμίας στο προαύλιο του σχολείου με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και μαθητών, σύμφωνα με εγκύκλιο του ΥΠΑΙ.Θ. Στη συνέχεια ο ιερέας θα μεταβεί στις αίθουσες, όπου θα βρίσκονται οι υπόλοιποι μαθητές και εκπαιδευτικοί.

Οι μαθητές του Γυμνασίου να προσέλθουν στις 11:30 και να παραμείνουν στον εξωτερικό χώρο του σχολείου μέχρι να τους συνοδεύσουν στις αίθουσες οι εκπαιδευτικοί του σχολείου. Σας θυμίζουμε ότι οι μαθητές πρέπει να έχουν μαζί τους μάσκα.

Μετά το πέρας του αγιασμού θα διανεμηθούν τα βιβλία των μαθητών.

Για ενημέρωσή σας παρακαλούμε να μελετήσετε τις οδηγίες για τη λειτουργία των σχολείων από το ΥΠΑΙ.Θ. και τον ΕΟΔΥ, όπως έχουν αναρτηθεί στο ιστολόγιο του σχολείου: https://blogs.sch.gr/gymmespt/

Καλή και δημιουργική χρονιά