Δεκ 14 2014

ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ ΜΑΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕΣΑΓΡΟΥ

Με ιδιαίτερη χαρά και ικανοποίηση οι μαθητές και ο Σύλλογος των καθηγητών του Γυμνασίου Μεσαγρού Αίγινας υποδέχθηκαν τη βράβευση μαθήτριας του σχολείου με 1ο βραβείο σε Πανελλήνιο Μαθητικό διαγωνισμό. Η μαθήτρια της Β′ Γυμνασίου Κολτσινάκου Ρομέλα συμμετείχε στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό διαγωνισμό για τον έλεγχο του καπνίσματος, που πραγματοποιήθηκε από το Πρόγραμμα HEART II στο πλαίσιο του 5ου Πανελληνίου Συνεδρίου για τον έλεγχο του καπνίσματος με θέμα: « Μαθαίνω να Μην Καπνίζω». Το Συνέδριο πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα από τις 8/12/2014 μέχρι τις 10/12/2014. Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στη μαθήτρια μας. Το βραβείο αυτό έρχεται ως επιβράβευση των προσπαθειών, που με τη συμβολή της καθηγήτριας Φυσικής Αγωγής του σχολείου κ. Λαμπρινού Αθανασίας, καταβάλλονται με ειδικά προγράμματα, ήδη από την περσινή σχολική χρονιά, για μια εκστρατεία κατά του καπνίσματος και υπέρ της άσκησης.
Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ