Μαρ 13 2014

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΣΑΓΡΟΥ ΑΙΓΙΝΑΣ
ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΤΗΣ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕΣΑΓΡΟΥ ΑΙΓΙΝΑΣ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΣΕΡΡΩΝ

Σήμερα  7 Μαρτίου 2014, ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:30 στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γυμνασίου Μεσαγρού Αίγινας συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης των Προσφορών της εκπαιδευτικής εκδρομής του σχολείου στο νομό Σερρών, η οποία σύμφωνα με:1) το ΦΕΚ 2769/2-12-2011 (περί μετακινήσεων-εκδρομών των μαθητών) και 2) την υπ΄. αριθ…4. πράξη της Δ/ντριας του σχολείου, αποτελείται από τους:
1.Μπέση-Γκίνη Αναστασία, Δ/ντρια, Πρόεδροs,
2.Λεούση Άννα-Μαρίνα, ΠΕ03,συνοδός της εκδρομής,
3.Παπαδάκης Νικόλαος, ΠΕ02 συνοδός της εκδρομής,
4. Ασημαντώνη Αικατερίνη μέλος και εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου,
5. Λεούση  Μιχαέλα , Πρόεδρος του 15/μελούς και Τόγιας Κων/νος, Αντιπρόεδρος του15/μελούς, εκπροσώπους των μαθητών, (με δικαίωμα μίας ψήφου) με θέμα: «Αξιολόγηση των προσφορών και ανάθεση της εκδρομής ».
Η Επιτροπή έλαβε τους  κλειστούς φακέλους των προσφορών, που είχαν κατατεθεί στις 5//03/2014 και ώρα 12:30 στο γραφείο της Δ/ντριας του σχολείου από τα πρακτορεία:

1. UNIQUE, A. Φραντζή, Αθήνα
  2. ΕVINA TRAVEL, Χ. Λαδά 7 κ. Σπύρου Ρόδη, Αίγινα
  3. ILLUSION HOLIDAYS, Bέικου 2, Γαλάτσι
  4. ANDREOU TRAVEL, N.Kαζαντζάκη 1-3, Σαλαμίνα και
  5. VlASSOPOULOS  TRAVEL SERVICES,  Αραπάκη 74 & Μαντζαγριωτάκη Καλλιθέα, 176 76
Στη συνέχεια, αποσφράγισε τους φακέλους, έλεγξε την εγκυρότητα των τουριστικών γραφείων και κατέγραψε τις παρακάτω προσφορές.

1.   UNIQUE ,                           κόστος ανά μαθητή     160€

2.  EVINA TRAVEL,              κόστος ανά μαθητή      145€

3.  ILLUSION HOLIDAYS,   κόστος ανά μαθητή     140€

4. ANDREOU TRAVEL       κόστος ανά μαθητή      142€

5.  VlASSOPOULOS  TRAVEL SERVICES , κόστος ανά μαθητή   195€

Στη συνέχεια, αφού έλαβε υπόψη της τις παραπάνω προσφορές, αποφάσισε ομόφωνα για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής εκδρομής  στις Σέρρες να επιλέξει το τουριστικό γραφείο EVINA TRAVEL ,επειδή έδωσε και οικονομική τιμή και επιπλέον πρόσφερε στους μαθητές ένα ταξίδι δύο ατόμων στο Βόλο και την κάλυψη των εξόδων ενός απόρου μαθητή. Εξάλλου το σχολείο, έχει συνεργαστεί και άλλες φορές με το συγκεκριμένο γραφείο και έχει μείνει απόλυτα ικανοποιημένο.

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                             ΤΑ ΜΕΛΗ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Ενστάσεις κατά της επιλογής του συγκεκριμένου τουριστικού γραφείου θα γίνονται δεκτές γραπτές, μέχρι 17-03-2014, ημέρα Δευτέρα και ώρα 13:00.
Οι ενστάσεις μπορούν να αποσταλούν στο φαξ: 2297071844 ή
στο e-mail : mail@gym-mesagr.att.sch.gr .
Ευχαριστούμε όλα τα τουριστικά γραφεία, που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μας και ελπίζουμε σε μια μελλοντική συνεργασία μαζί τους.

Αίγινα 7/03/2014                                                     Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

Μπέση-Γκίνη Αναστασία