Φεβ 08 2013

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΣΑΓΡΟΥ ΑΙΓΙΝΑΣ
ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΤΗΣ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΕΣΑΓΡΟΥ ΑΙΓΙΝΑΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΗΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΠΑΥΛΟΣ ΚΟΝΤΕΛΛΗΣ Α.Ε.Β.Ε ΣΤΙΣ 5/03/2012

Σήμερα 7 Φεβρουαρίου 2013, ημέρα Πέμπτη και ώρα 11:30 στο Γραφείο του Γυμνασίου Μεσαγρού Αίγινας συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης των Προσφορών της εκπαιδευτικής εκδρομής του σχολείου στο Μουσείο της Ακρόπολης και στην Έκθεση γεωργικών εργαλείων-μηχανημάτων της εταιρίας Παύλος Κοντέλλης Α.Ε.Β.Ε, η οποία σύμφωνα με:1) το ΦΕΚ 2769/2-12-2011 (περί μετακινήσεων-εκδρομών των μαθητών) και 2) την υπ΄. αριθ. 4/ 31-01-2012 πράξη του Δ/ντή του σχολείου, αποτελείται από τους:
1. Μπέση-Γκίνη Αναστασία, Δ/ντρια, Πρόεδρο
2. Λεούση Άννα-Μαρίνα, ΠΕ03, συνοδό της εκδρομής
3. Μανούσου Ειρήνη, ΠΕ06, συνοδό της εκδρομής
4. Γκαρή Δημήτριο, Πρόεδρο και εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου
5. Κατσαρού Ισιδώρα, Πρόεδρο του 15/μελούς και Σπυριδάκη Μιχάλη, Αντιπρόεδρο του15/μελούς, εκπροσώπους των μαθητών, (με δικαίωμα μίας ψήφου) με θέμα: «αξιολόγηση των προσφορών και ανάθεση της εκδρομής ».
Η Επιτροπή έλαβε τους δύο κλειστούς φακέλους των προσφορών, που είχαν κατατεθεί μέχρι τις 6/02/2013 και ώρα 12:30 στο γραφείο της Δ/ντριας του σχολείου από τα πρακτορεία:
1. ΚΥΚΛΟΣ, TRAVEL SERVICES S.A, Νίκης 23, Αθήνα και
2. ΕVINA TRAVEL, Χ. Λαδά 7 κ. Σπύρου Ρόδη, Αίγινα
Στη συνέχεια, αποσφράγισε τους φακέλους , έλεγξε την εγκυρότητα των τουριστικών γραφείων και κατέγραψε τις παρακάτω προσφορές:

Α/Α ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ
ΚΟΣΤΟΣ ΠΟΥΛΜΑΝ ΚΟΣΤΟΣ ΠΛΟΙΟΥ
1 ΚΥΚΛΟΣ, TRAVEL SERVICES S.A 5,86€ και 19€
4 ΕVINA TRAVEL 4 € και 13€

και αφού έλαβε υπόψη της κριτήρια ποιοτικά, ασφάλειας και κυρίως οικονομικά, (τιμή ανά μαθητή) αποφάσισε ομόφωνα από τις παραπάνω προσφορές για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής εκδρομής να επιλέξει το τουριστικό γραφείο EVINA TRAVEL, με έδρα την Αίγινα.
Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΑ ΜΕΛΗ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ενστάσεις κατά της επιλογής του συγκεκριμένου τουριστικού γραφείου θα γίνονται δεκτές γραπτές, μέχρι 12-02-2013, ημέρα Τρίτη και ώρα 13:00.
Οι ενστάσεις μπορούν να αποσταλούν στο φαξ: 2297071844 ή
στο e-mail : mail@gym-mesagr.att.sch.gr .
Ευχαριστούμε και το τουριστικό γραφείο ΚΥΚΛΟΣ, που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μας και ελπίζουμε σε μια μελλοντική συνεργασία μαζί του.
Αίγινα 08/02/2013
Η Δ/ΝΤΡΙΑ