Το Γυμνάσιο Μεγαλοχωρίου Τρικάλων μπορεί! (Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας Μάιος 2018)

“Τα αγαθά κόποις κτώνται.ˮ

Αριστοτέλης, 384-322 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

Στο 100% έφθασε και φέτος η επιτυχία των μαθητών Γερμανικής Γλώσσας του σχολείου μας που προετοιμάστηκαν  για τις εξετάσεις του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας  Μαΐου 2018. Συγκεκριμένα, οι μαθητές Ανδρέου Ραφαηλία, Ανδρέου Εβελίνα, Καράς Κωνσταντίνος και Τζέλη Φανή που παρακολούθησαν τα μαθήματα Γερμανικών στα πλαίσια του προγράμματος Αγωγής Σταδιοδρομίας πήραν το πτυχίο Α2.

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Μεγαλοχωρίου κύριος Σωτήρης Τσαντίλας, η καθηγήτρια Γερμανικών Ρίτα Ρουσιαμάνη και ο σύλλογος διδασκόντων εύχονται θερμά συγχαρητήρια σε όλα αυτά τα παιδιά, που με ιδιαίτερο ζήλο και προσωπική δουλειά απέδειξαν, ότι η ορθή  διαχείριση αυτών που προσφέρει το  Δημόσιο Σχολείο οδηγεί στην επιτυχία.

Κατηγορίες: Γενικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.