Μουσικό Σχολείο Δράμας

Γυμνάσιο – Λύκειο

Αρχική » Συνεχίζεται η Διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2023-2024

Υποβολή αιτήσεων  για την Α’ τάξη Γυμνασίου

από 2 Μαΐου έως τις 31 Μαΐου 2023

Θα γίνονται δια ζώσης στο σχολείο κάθε μέρα από τις 10.00 μέχρι την 13.00.

Εάν αυτό δεν είναι εφικτό μπορούν να  γίνουν ηλεκτρονικά στο mail του σχολείου.

Μπορείτε να κατεβάσετε την αίτηση: Αίτηση Εισαγωγής Α Γυμνασίου 2023-24

Συγκεκριμένα υποβάλλετε:

1. Την αίτηση (μπορείτε να κατεβάσετε από τα συνημμένα αρχεία στο άρθρο). Η αίτηση πρέπει να υπογραφτεί και από τους δυο γονείς εκτός και υπάρχει δικαστική απόφαση επιμέλειας από ένα γονέα.
  2. Φωτοτυπία ταυτότητας και των δυο γονέων
  3. Ένα λογαριασμό ΔΕΚΟ (τηλεφώνου, ρεύματος, ύδρευσης, κινητού) ή το Ε1 ή άλλο αξιόπιστο αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο να προκύπτει η διεύθυνση μονίμου κατοικίας τους.

Για την ηλεκτρονική υποβολή αιτήσεων συγκεκριμένα χρειάζεται:

1. Η αίτηση  να συμπληρωθεί  σε μορφή Word  ηλεκτρονικά (όχι χειρόγραφα – για να είναι πιο ευανάγνωστη).
  2. Η φωτοτυπία ταυτοτήτων και ο λογαριασμός ΔΕΚΟ  να σταλούν ως επισυναπτόμενα χωριστά αρχεία – όχι πάνω στην αίτηση ή σε συνέχεια αυτής).

Η  ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου είναι: gymmdram@sch.gr

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 25210-28191

Διαδικασία Εισαγωγής μαθητών στην Α γυμνασίου Μουσικών Σχολείων σχολικού έτους 2023-2024

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ