Δώρο Χριστουγέννων

Είναι γεγονός! Μετά από δυο ολόκληρα χρόνια συζητήσεων, συνεδριάσεων, προτάσεων και μελετών, στο σχολείο μας τοποθετήθηκε ΑΝΑΒΑΤΟΡΙΟ για ΑΜΕΑ. Η ιδέα και το αίτημα για την τοποθέτησή του  έγινε από τη Διευθύντρια του σχολείου προς την προηγούμενη Δημοτική Αρχή, ωστόσο, μετά από αρκετές πρακτικές δυσκολίες,  τοποθετήθηκε μόλις το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2019 και σε στενή συνεργασία με τη νέα Δημοτική Αρχή.  Κάτι που αποτελεί απαραίτητη υποδομή για κάθε σύγχρονο σχολείο πραγματοποιήθηκε χάρη στην επιμονή, την υπομονή και τη διάθεση για ένα καλύτερο σχολείο.

Η σχολική κοινότητα εκφράζει τις θερμές ευχαριστίες της στη Διευθύντρια του σχολείου, κ. Δανοχρήστου, το Δήμαρχο, κ. Κ. Αλλαγιάννη και την Αντιδήμαρχο Παιδείας, κ. Μ. Βαμποράκη!!!

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!