Παρουσίαση περιβαλλοντικού προγράμματος “Βιοποικιλότητα και μνημεία στην εκπαίδευση για την αειφορία”

Ο ενθουσιασμός των μαθητών μας και η συμμετοχή της περιβαλλοντικής ομάδας μας στο διαγωνισμό BRAVO SCHOOLS 2018 για το στόχο «βιώσιμες πόλεις και κοινότητες», με την οποία εντάχθηκε το σχολείο μας στο δίκτυο σχολείων πρεσβευτών για τους 17 παγκόσμιους στόχους, μας έδωσαν το έναυσμα να υλοποιήσουμε και φέτος (2018-2019) πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης. Η ομάδα μας, αποτελούμενη από μαθητές της Α τάξης του γυμνασίου μας, συμμετείχε στο πρόγραμμα με τίτλο «βιοποικιλότητα και μνημεία στην εκπαίδευση για την αειφορία». Στο ppt που ακολουθεί μπορείτε να βρείτε στοιχεία για τους στόχους του προγράμματος, τις δράσεις των μαθητών και φωτογραφικό υλικό από τις επισκέψεις μας.

Υπεύθυνες προγράμματος: Βλαχαντώνη Ι., Κορκολή Μ. , Παγώνη Τ.