Ημέρα Αθλητικών Δραστηριοτήτων, «Καρδιά που τρέχει…Αντέχει!!!», 30 Μαΐου 2017, Γυμνάσιο Μακρυγιάλου

img_20170530_121407924_34823014162_o

Η φετινή σχολική χρονιά 2016-17 έκλεισε με την Ημέρα Αθλητικών Δραστηριοτήτων με θέμα: «Καρδιά που τρέχει………Αντέχει!!!!!»Στόχος μας (όπου και τον καταφέραμε) ήταν να συμμετέχουν όλοι οι μαθητές  στις δράσεις που είχαμε προγραμματίσει , να αποκομίσουν τα θετικά αποτελέσματα της φυσικής άσκησης στον οργανισμό , να νιώσουν την χαρά της συμμετοχής και της προσπάθειας. Η μέρα ξεκίνησε με την συμμετοχή των παιδιών σε παιχνίδια συναγωνισμού κινητικής δράσης και επιδεξιότητας. Συνεχίσαμε με το άθλημα της σφαιροβολίας αγοριών και κοριτσιών. Ακολούθησαν αθλοπαιδιές : Πετοσφαίριση, Μπάσκετ και Ποδόσφαιρο. Στο τέλος της ημέρας ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα και δόθηκαν σε όλα τα παιδιά αναμνηστικά συμμετοχής.