9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022»

Αθλητικές Ανακοινώσεις Δράσεις

9η ΗΜΕΡΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥΗμέρα Σχολικού Αθλητισμού

Την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022, με κοινό σύνθημα «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ» και στόχο την ανάδειξη της ωφελιμότητας της άθλησης στη σωματική και πνευματική υγεία εφ’ όρου ζωής,  στο πλαίσιο της εναρμόνισης του εορτασμού της 9ης Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2022 με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού,η  σχολική μας  μονάδα   οργάνωσε  και  υλοποίησε αθλητικές δραστηριότητες στον αύλειο  χώρο του Γυμνασίου και στο Γυμναστήριο με σύμμαχο τον καλό καιρό. Ευχαριστούμε τη γυμνάστρια του σχολείου μας κα Άννα Μπαρά για την άρτια οργάνωση καθώς και τους εκπαιδευτικούς που ανέλαβαν την επίβλεψη των δραστηριοτήτων.