Καθαριότητα και εκδρομή!

Σήμερα, 10 Φεβρουαρίου 2011, ύστερα από πρωτοβουλία του συλλόγου καθηγητών του σχολείου μας και σύμφωνης γνώμης των μαθητών πραγματοποιήθηκε καθαριότητα του χώρου περιμετρικά του σχολείου. Για το σκοπό αυτό μοιράστηκαν γάντια σε όλους τους μαθητές οι οποίοι με τη βοήθεια των καθηγητών τους, έκαναν μια αξιέπαινη πράξη.

Στη συνέχεια, εκμεταλλευόμενοι τον καλό καιρό, ύστερα από κακοκαιρία 2 εβδομάδων, πραγματοποιήθηκε περίπατος στον Γαβροβίκο. Ο Γαβροβίκος είναι η πρώτη βρύση που συναντά κανείς ερχόμενος στη Λαμπεία. Τόσο οι μαθητές όσο και οι καθηγητές επιδόθηκαν σε αθλοπαιδίες, κάτι το οποίο μαρτυρούν και οι φωτογραφίες που ακολουθούν!

Το ποτάμι του Γαβροβίκου

Στάση δροσιάς

Άποψη του χωριού

Παίζοντας μπάσκετ

Σχόλια (3)

Κώστας Παπαντωνόπουλος15 Φεβρουαρίου 2011 στις 00:47       Απάντηση

Mπράβο παιδιά σε σας και στους καθηγητές σας!
    Εκεί… στο Γαβροβίκο έχω αρκετές αναμνήσεις από τα μαθητικά μου χρόνια στο Γυμνάσιο της Δίβρης.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΑΟΥΣΗΣ25 Μαρτίου 2011 στις 22:03       Απάντηση

Δείτε κι εδώ: http://oreini-ileia.blogspot.com/2011/02/blog-post_7722.html