ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Πρόσκληση για ενημέρωση από το Σύλλογο Διδασκόντων του Γυμνασίου Κρουσώνα, και συνάντηση με την ψυχολόγο Αλεξάνδρα Κακουδάκη.

Οκτ 20199

Αγαπητοί γονείς ,

Σας προσκαλούμε την Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 11:45 π.μ στο χώρο πολλαπλών του σχολείου μας όπου θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση από το σύλλογο διδασκόντων για θέματα που αφορούν τους μαθητές. Παράλληλα θα είναι μαζί μας η ψυχολόγος του Δήμου Μαλεβιζίου, Αλεξάνδρα Κακουδάκη η οποία θα συζητήσει με γονείς και μαθητές για τα χαρακτηριστικά της σωστής επικοινωνίας μέσα στην οικογένεια.

Θα υπάρχει δυνατότητα από τους γονείς και τους μαθητές να εκφράσουν απορίες και προβληματισμούς προς την ψυχολόγο.

Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη!

Σαν σήμερα

1. 14/10/1863: Ο σουηδός χημικός Aλφρεντ Νόμπελ πατεντάρει την παρασκευή της νιτρογλυκερίνης.
    Από την εφεύρεσή του αυτή θα κερδίσει πολλά χρήματα, ικανά για να συντηρούν μέχρι σήμερα το Ίδρυμα Νόμπελ, που απονέμει τα ομώνυμα βραβεία.