ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

Στις  22/12/2014  τα  τμήματα  Β1 και Β2 του Γυμνασίου  Κρόκου  πραγματοποίησαν   διδακτική  επίσκεψη  στις εγκαταστάσεις  του  Βιολογικού  Καθαρισμού Κοζάνης  στην  Καρυδίτσα. Η διδακτική  επίσκεψη  υλοποιήθηκε  στα  πλαίσια  του  μαθήματος  της  Χημείας  και  συγκεκριμένα  στην  ενότητα “Χρήσεις  του  νερού”. Εκεί  οι  μαθητές  ενημερώθηκαν  για  την  ποιότητα  του  πόσιμου  νερού  στην  περιοχή  μας , για  τους  ελέγχους  που  διεξάγει  η Δ.Ε.Υ.Α.Κ.. Επίσης  επισκέφτηκαν  τις εγκαταστάσεις  του βιολογικού  καθαρισμού  και  ενημερώθηκαν  για  την επεξεργασία  στην  οποία  υποβάλλονται   τα λύματα  της  περιοχής  Κοζάνης . Ευχαριστούμε  πολύ  τους  υπευθύνους  της  Δ.Ε.Υ.Α.Κ.  για  την  ξενάγηση  των  μαθητών  μας  στις  εγκαταστάσεις  τους.

Ακολουθεί  φωτογραφικό  υλικό

DSC00094 DSC00100 DSC00105 DSC00116 DSC00120 DSC00092