Ευχαριστούμε θερμά το Ίδρυμα Μαριάννα Β. Βαρδινογιάννη για την άμεση ανταπόκριση με τη δωρεά έξι αντιγράφων της συλλεκτικής έκδοσης «Ελληνικά Μνημεία Παγκόσμιας Πολιτιστικής Κληρονομιάς της UNESCO» (2019). Με την ολοκλήρωση του σχεδίου μας με τίτλο HEREDITAS και θέμα την πολιτιστική κληρονομιά στο πλαίσιο του Ευρωπαικού πρoγράμματος Erasmus+, αποστείλαμε τα αντίγραφα στα σχολεία συνεργασίας καθώς δεν ήταν δυνατή η πραγματοποίηση δια ζώσης συνάντησης λόγω της πανδημίας, τα οποία και παρελήφθησαν με ενθουσιασμό και συγκίνηση από τη Σλοβακία, την Τσεχία, τη Γερμανία, την Ισπανία και την Κροατία. Το αντίγραφο που θα παραμείνει στο σχολείο μας ελπίζουμε να αποτελέσει αντικείμενο έρευνας και γνώσης για τους μαθητές μας.