Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου το Γυμνάσιο Κριεζών άνοιξε τις πόρτες του στην τοπική κοινωνία με μια υπέροχη Χριστουγεννιάτικη βραδιά. Στις 18.30 το απόγευμα μικροί και μεγάλοι είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν τη χορωδία Δυστίων, με μαέστρο τον κ. Γεώργιο Γερογιάννη. Ακολούθησαν οι θεατρικές παραστάσεις του Καρόλου Ντίκενς, «Χριστουγεννιάτικη Ιστορία» στην αγγλική γλώσσα, υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας Αγγλικών, κ. Ελένης Λύκου και η παράσταση «Ο Χριστός στο Κάστρο» του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη, το οποίο επιμελήθηκε ο κ. Ιωάννης Αντώνενας, με την βοήθεια της Δ/ντριας του σχολείου κ. Αικατερίνης Καραμάνου και της κ. Ελένης Παπουτσή. Μαθητές και καθηγητές τραγούδησαν τα σκωπτικά κάλαντα που αφορούσαν σε μαθητές της Γ’ τάξης και όλους τους καθηγητές του Γυμνασίου, σκορπίζοντας πολύ γέλιο στους παρευρισκόμενους. Ακολούθησαν τα κάλαντα της Χίου – μια πρωτοβουλία των μαθητών. Η βραδιά έκλεισε με μοντέρνους και παραδοσιακούς χορούς των μαθητών της Γ΄ τάξης και ολοκληρώθηκε με κεράσματα από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.