P1020756 (Large) P1020759 (Large) P1020760 (Large)

Την Πέμπτη 5 Οκτωβρίου, βλέποντας τον ηλιόλουστο καιρό εκμεταλλευτήκαμε τη μέρα για να πραγματοποιήσουμε το δεύτερο περίπατο για την φετινή σχολική χρονιά. Ξεκινήσαμε από το χώρο του σχολείου με προορισμό το κοντινό χωριό Δύστος. Στην διαδρομή  σχηματιστήκαν «παρεάκια» που γέμιζαν τον δρόμο με φωνές και γέλια. Φτάνοντας στο χωριό όλοι οι μαθητές σκόρπισαν προς κάθε κατεύθυνση. Επισκεφτήκαμε τον παλιό Μύλο στην κορυφή ενός μικρού λόφου, το γήπεδο όπου αρκετά παιδιά χωρίστηκαν σε ομάδες και έπαιξαν ποδόσφαιρο, την πλατεία, το εξωκκλήσι του Αγίου Ιωάννη στην λίμνη κ.α. Φυσικά δεν παραλείψαμε τα βγάλουμε φωτογραφίες με φόντο τα φυσικά τοπία του χωριού. Η ώρα όμως πέρασε γρήγορα και συγκεντρωθήκαμε για να πάρουμε το δρόμο της επιστροφής.

Ιωάννα Η.,   μαθήτρια της Γ τάξης