P1040877 (Large) P1040878 (Large) P1040879 (Large) P1040886 (Large) P1040896 (Large) P1040900 (Large)

Σήμερα, Παρασκευή 9 Οκτωβρίου το σχολείο μας πραγματοποίησε τον πρώτο περίπατο για την φετινή σχολική χρονιά, με προορισμό το παζάρι του Αυλωναρίου. Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος ξεκινήσαμε ενθουσιασμένοι για τον πλέον κλασσικό προορισμό μας. Αρχικά περιηγηθήκαμε στους πάγκους, ξοδεύοντας τα περισσότερα από τα χρήματά μας σε κοσμήματα, φουλάρια και φυσικά, δωράκια για τους αγαπημένους μας. Όπως κάθε χρόνο, τις εντυπώσεις μας κέρδισε το λούνα παρκ, το οποίο γέμισε από ενθουσιώδης μαθητές. Ιδιαίτερη συμμετοχή είχαν κυρίως τα συγκρουόμενα και για τους πιο θαρραλέους το χαλί. Φυσικά δεν παραλείψαμε να δοκιμάσουμε τους ζεστούς λουκουμάδες. Έτσι, ο πρώτος μας σχολικός περίπατος τελείωσε, αφήνοντάς μας όμορφες αναμνήσεις.

Ευαγγελία Κ., μαθήτρια της Γ τάξης