Ενημέρωση ΚΕ.ΣΥ.Π.

P1030934 (Large) P1030936 (Large) P1030933 (Large) P1030937 (Large)

Την Τετάρτη 10 Ιουνίου στις 18:30 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ενημέρωση από τους υπευθύνους Σ.Ε.Π. των γραφείων ΚΕ.ΣΥ.Π. Ευβοίας και Θήβας σχετικά με τις δυνατότητες – επιλογές που έχουν οι μαθητές της τρίτης τάξης για να συνεχίσουν στη βαθμίδα του Λυκείου. Η κ. Κάτια Αλιακίζογλου από τη Χαλκίδα και ο κ. Ιωάννης Κονιόρδος από τη Θήβα αφιέρωσαν 2 περίπου ώρες παρουσιάζοντας όλες τις δυνατότητες που έχουν οι μαθητές μας τελειώνοντας το γυμνάσιο. Επιπλέον απάντησαν σε ερωτήσεις μαθητών και γονέων και κάλεσαν οποιονδήποτε ενδιαφέρετε για επιπλέον πληροφορίες να επικοινωνήσει στο γραφείο ΚΕ.ΣΥ.Π. Ευβοίας προκειμένου να κανονιστεί συνάντηση για εξατομικευμένη ενημέρωση.

Το ΚΕ.ΣΥ.Π. προσφέρει:

• Συμβουλευτική στήριξη τους μαθητές και τους νέους, προκειμένου να πάρουν τις καλύτερες αποφάσεις για το μέλλον τους.
  • Πληροφόρηση σχετικά με τις σπουδές, τα επαγγέλματα και την αγορά εργασίας.
  • Υποστήριξη του θεσμού του ΣΕΠ στις σχολικές μονάδες.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλέσουν στο τηλέφωνο 2221083988 ή να επισκεφτούν το ΚΕ.ΣΥ.Π. στη διεύθυνση Κριεζή 16 στη Χαλκίδα.