P1080173 (Large) P1080179 (Large) P1080182 (Large) P1080184 (Large) P1080187 (Large) P1080191 (Large)

Σήμερα 28 Φεβρουαρίου τελευταία μέρα στο σχολείο πριν το ξεφάντωμα της αποκριάς δεν παραλείψαμε να κάνουμε και εμείς ένα αποκριάτικο πάρτι στο σχολείο μας. Μετά  από τέσσερις ώρες μαθήματος, φορέσαμε  τις αποκριάτικες μάσκες, τις περούκες και τις στολές μας ενώ ο κεντρικός διάδρομος του σχολείου μας γέμισε από μασκαρεμένους και μη μαθητές. Παράλληλα, ένας πλούσιος μπουφές στήθηκε για της ανάγκες της περίστασης… Οι DJs με τις μουσικές τους επιλογές μας ξεσήκωσαν. Γέλια, κέφι και χορός συνόδευαν το ξεφάντωμα. Περάσαμε υπέροχα, διασκεδάσαμε, ενώ λίγο μετά τη μία το μεσημέρι το πάρτι τελείωσε και αφού καθαρίσαμε το χώρο, αναχωρήσαμε για τα σπίτια μας.

Ιωάννα Η., μαθήτρια της Α’ τάξης