P1070862 (Large) P1070863 (Large)

Την Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο Ειδικό ΕΠΑΛ Χαλκίδας σεμινάριο με θέμα: «Πολυδιάστατες προσεγγίσεις των προβλημάτων μαθητών της Δ/θμιας Εκπ/σης με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες και αναπηρίες». Το σεμινάριο συνδιοργάνωσε η σύμβουλος Ειδικής Αγωγής της 13ης Εκπ/κής Περιφέρειας και το ΚΕΔΔΥ Ευβοίας και το παρακολούθησαν ο Διευθυντής του σχολείου μας κ. Κηρύκος Παπαγεωργίου και οι καθηγητές που διδάσκουν στο Τμήμα Ένταξης Καλλιόπη Διμήδη και Φαίδων Καραμπατσόλης.

Το απόγευμα της ίδιας μέρας πραγματοποιήθηκε σε αίθουσα του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης, Πολιτισμού & Περιβάλλοντος Χαλκίδας (ΔΟΑΠΠΕΧ) σεμινάριο με θέμα: «Διαταραχή Ελλειμματικής Προσοχής – Υπερκινητικότητας: κατανόηση και αντιμετώπιση στην εφηβεία» το οποίο επιμελήθηκε ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων. Το σεμινάριο παρακολούθησε ο καθηγητής του σχολείου μας Φαίδων Καραμπατσόλης.