Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου, τελευταία σχολική μέρα για το 2011 και όπως καλεί η παράδοση οι μαθητές με τους καθηγητές οργάνωσαν μια Ζεστή, Χριστουγεννιάτικη γιορτή.
Αν και οι δύσκολες καιρικές συνθήκες με το έντονο κρύο και τη δυνατή βροχή δυσκόλεψαν την προσέλευση των μαθητών, όσοι κατάφεραν να παραβρεθούν έφυγαν με μια όμορφη ανάμνηση.
Οι μαθητές μετέφεραν μηνύματα αγάπης, ελπίδας και πίστης με αφηγήσεις και τραγούδια, δημιουργώντας ατμόσφαιρα αισιοδοξίας όπως άλλωστε ταιριάζει στις μαθητικές εκδηλώσεις.
Η γιορτή συνεχίστηκε με κεράσματα, αλλά και γλέντι όπου μαθητές και καθηγητές χόρεψαν, διασκέδασαν και αποχαιρέτησαν με τον πιο ευχάριστο τρόπο την χρονιά που πέρασε, ελπίζοντας ότι η καινούργια χρονιά θα φέρει σε όλους υγεία, ευτυχία και  ό,τι άλλο ο καθένας μας προσδοκεί.
Χρόνια πολλά και καλή Χρονιά!!!

Μαρία Κ., μαθήτρια της Β’ τάξης