Σήμερα, Πέμπτη 3 Νοεμβρίου, πραγματοποιήθηκε ο δεύτερος σχολικός μας περίπατος στο γειτονικό χωριό Δύστος. Ήταν μια διαφορετική εκδρομή καθώς ξεκινήσαμε απ’ το σχολείο μας με τα πόδια για να επισκεφτούμε το χωριό.
Ο ενθουσιασμός των μαθητών ήταν εμφανής καθώς από την προηγούμενη ημέρα οι καθηγητές μας, είχαν ανταποκριθεί θετικά στο αίτημά μας για εκδρομή.
Όταν φτάσαμε στο Δύστο οι παρέες των μαθητών σκορπιστήκαμε στο χωριό και περιηγηθήκαμε στις γειτονιές του. Το ενδιαφέρον των περισσότερων κέρδισε η διαδρομή ως τον παλιό μύλο όπου βγάλαμε αρκετές φωτογραφίες. Σαν παιδιά βέβαια δεν παραλείψαμε να παίξουμε στην παιδική χαρά.
Το ραντεβού της επιστροφής ήταν στις 12:00 μ.μ. όπου και ολοκληρώθηκε άλλος ένας ευχάριστος σχολικός περίπατος.

Μαρία Κ., μαθήτρια της Β τάξης