Στις 27/10/2010, παραμονή της εθνικής μας εορτής, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας σχολική εορτή με ποιήματα, εθνικά τραγούδια καθώς και προβολή οπτικοακουστικού υλικού. Η γιορτή ήταν υπέροχη και αρκετοί μαθητές συνετέλεσαν για την πραγματοποίησή της. Υπεύθυνοι καθηγητές ήταν η κα. Λάμπρου Δέσποινα και ο κ. Κόλιας Ευάγγελος. Πριν την έναρξη της γιορτής δέθηκαν αριστεία και βραβεία στους μαθητές με την καλύτερη περυσινή επίδοση.

Σήμερα, ανήμερα της 28ης Οκτωβρίου 2010, μετά τον εκκλησιασμό, ακολούθησε κατάθεση στεφάνων στην πλατεία του χωριού και μαθητική παρέλαση. Την κατάθεση του στεφανιού για το σχολείο μας έκανε η μαθήτρια της Γ τάξης Μαστροκώστα Μαρίνα. Σημαιοφόρος ορίστηκε η μαθήτρια της Γ τάξης Κατερίνα Παππά και παραστάτες οι μαθητές Φανή Αναστασιάδη και Δημήτρης Βυργιώτης από την Γ τάξη, οι μαθητές Φυλλίνα Αρβανίτη και ο Δημήτρης Πάτζαλης από την Β τάξη, ενώ μετά από κλήρωση η μαθήτρια Γαρυφαλιά Σαμαρά από την Α τάξη.