ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ Α ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΑΣ

ORTHOGRAFIA DIAGWNISMOS

Την Πέμπτη, 9 Φεβρουαρίου 2023,  παγκόσμια ημέρα ελληνικής γλώσσας, διεξήχθη η Α φάση του 3ου Διαγωνισμού Ορθογραφίας και Γλώσσας για μαθητές Γυμνασίου της Περιφέρειας Πελοποννήσου. Το σχολείο μας συμμετείχε με μαθητές από όλες τις τάξεις. Οι μαθητές που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση (Β φάση), δύο από κάθε τάξη με την καλύτερη επίδοση, είναι οι εξής:

Α. Από την Α τάξη:  Μποζιονελου Παναγιώτα και Καπαρέλου Ιωάννα

Β.  Από τη Β τάξη : Ντεβέ Σοφία και Μπομπέτσης Παναγιώτης

Γ.  Από τη Γ τάξη:  Δαμαλάς Ευάγγελος και Αντωνόπουλου Βασιλική

Τους συγχαίρουμε θερμά και τους ευχόμαστε καλή επιτυχία στην επόμενη φάση!

Η Β φάση θα διεξαχθεί στο Γυμνάσιο Κρανιδίου την Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2023.  Οι επιτυχόντες μαθητές της Α φάσης οφείλουν να βρίσκονται στο χώρο διεξαγωγής στις 9:45. Η εξέταση αρχίζει στις 10:30 και θα τελειώσει στις 11:30. Τα αποτελέσματα  της Β φάσης θα ανακοινωθούν στις 13:00. Η Γ φάση θα διεξαχθεί στον ίδιο χώρο, την ίδια μέρα στις 13:15 και είναι διαδικασία προφορική.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία και για θέματα προσομοίωσης, δείτε παρακάτω :