Διαγωνισμοί “Υπατία” και “Θαλής” 2022 – 23

Διαγωνισμοί “Υπατία”  και “Θαλής”

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος πραγματοποιήθηκε ο μαθηματικός διαγωνισμός εμπνευσμένος από τους δυο αυτούς σπουδαίους μαθηματικούς της αρχαιότητας. Δικαίωμα συμμετοχής στον <<Θαλή>> είχαν όλοι οι μαθητές της Β’ και Γ΄ και όλων των τάξεων του Λυκείου, του νομού μας. Στην <<Υπατία>> μπορούσαν να συμμετέχουν μαθητές της Α΄ Γυμνασίου. Κοινό στοιχείο όλων, η αγάπη τους για τα μαθηματικά.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την προσπάθεια και το ενδιαφέρον που έδειξαν και την ευγενής άμιλλα που υπάρχει μεταξύ τους. Είναι μια σπουδαία εμπειρία που θα θυμούνται στη ζωή τους ευχάριστα. Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες!  Συμμετείχαν 10 άτομα από το γυμνάσιο Κοπανού και η Ευαγγελία Παπαθεοδώρου, της Α΄ τάξης, πήρε έπαινο στην <<Υπατία>>.