Λειτουργία σχολείου από Δευτέρα 08/03/2021

Καλησπέρα,

εύχομαι να είστε όλοι καλά και υγιείς. Ελπίζω οι οικίες σας σε Μάνδρα και Ραχούλα (και όχι μόνο) να είναι εντάξει.

Αντιγράφω τα δελτία τύπου των φορέων που έχουν την ευθύνη λειτουργίας των σχολείων:

Α) Με απόφαση του Δημάρχου Λαρισαίων Απόστολο Καλογιάννη δε θα λειτουργήσουν από αύριο Δευτέρα 08 Μαρτίου έως και την Τετάρτη 10 Μαρτίου 2021 όλα τα σχολεία όλων των βαθμίδων στο Δήμο Λαρισαίων λόγω του ισχυρού σεισμού που έπληξε την περιοχή μας.

Αναλυτικά δε θα λειτουργήσουν Δημοτικοί Παιδικοί Σταθμοί, Νηπιαγωγεία, Δημοτικά Σχολεία, Γυμνάσια και Λύκεια.

Β) Η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας εκπ/σης Θεσσαλίας ενημερώνει ότι δεν θα πραγματοποιηθούν μαθήματα τηλεκπαίδευσης  μέσω Webex  (για την Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση στις Περιφερειακές Ενότητες Λάρισας) σε εκείνες τις σχολικές μονάδες που με απόφαση των Δημάρχων παραμένουν κλειστές λόγω της σεισμικής δραστηριότητας στην περιοχή.

Άρα δεν θα σας δούμε μέχρι την Πέμπτη. Καλώς εχόντων των πραγμάτων την Πέμπτη θα ξεκινήσει η τηλεκπαίδευση.

Υ.Γ.: Είναι ενθαρρυντικό το γεγονός ότι γράφω αυτή την ανακοίνωση χωρίς να κουνάει!