Αρχική » Εκπαιδευτικές δράσεις » 4η Πανελλήνια Ημέρα σχολικού Αθλητισμού (2-10-2017)

4η Πανελλήνια Ημέρα σχολικού Αθλητισμού (2-10-2017)

Στην 4η Πανελλήνια Ημέρα σχολικού Αθλητισμού που φέτος έχει ως κεντρικό σύνθημα: «ΑΘΛΟΥΜΑΙ –ΧΑΡΑΖΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ» οι μαθητές και μαθήτριες των σχολικών μονάδων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης έχουν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν σε οργανωμένες αθλητικές δράσεις/δραστηριότητες εντός και εκτός των σχολικών μονάδων. Στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκαν διάφορες εκδηλώσεις όπως αγώνες στίβου, σκάκι, ζωγραφική κ.λ.π. Ευχαριστούμε όλους τους υπέυθυνους και ειδικά τον κ. Παπανικολάου.

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.