Εκπαιδευτικοί Υπεύθυνοι Τμημάτων

ΚΑΡΟΥΣΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ ΠΕ05 – Γαλλικής Φιλολογίας Γ1
ΛΙΑΡΟΥ ΙΣΜΗΝΗ ΠΕ01 – Θεολογίας Γ2
ΡΕΝΕΣΗ ΘΗΡΕΣΙΑ ΠΕ11 – Φυσικής Αγωγής. Γ3

Οι υπεύθυνοι καθηγητές τμημάτων:

• καταχωρούν τις απουσίες των μαθητών
  • Ενημερώνουν τους γονείς – κηδεμόνες με email, μόλις οι απουσίες του μαθητή φθάσουν συνολικά τις 30. Όταν ξεπεραστούν οι 30 απουσίες, η ενημέρωση γίνεται κάθε πρώτο 5ήμερο του μήνα για τις απουσίες του προηγούμενου μηνός.
  • Καταχωρούν τις ωριαίες αποβολές ή άλλες ποινές ή διακρίσεις αν υπάρχουν.

Ο/Η υπεύθυνος/η καθηγητής/τρια κάθε τμήματος οφείλει να ενημερώνει τους κηδεμόνες για την απουσία των μαθητών/τριών και να πληροφορείται τους λόγους της απουσίας τους με κάθε πρόσφορο μέσο, όπως με τηλεφώνημα, με μήνυμα σταλμένο από λογαριασμό του σχολείου στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο – εφόσον οι γονείς/κηδεμόνες έχουν υποβάλει στο σχολείο σχετική υπεύθυνη δήλωση στην οποία αναφέρουν την ηλεκτρονική τους διεύθυνση – ή στο κινητό τηλέφωνο των γονέων/κηδεμόνων (SMS), ή με επιστολή.