Σεμινάρια Επαγγελματικής Σταδιοδρομίας

Σκοπός των σαράντα έξι (46) συνολικά σεμιναρίων (webinars) είναι η παροχή ενημέρωσης  αναφορικά με τις ευκαιρίες που υπάρχουν στην αγορά εργασίας. Τα σεμινάρια θα διεξαχθούν απογευματινές ώρες, στο χρονικό διάστημα από 19 Απριλίου του 2021 έως και 10 Μαΐου του 2021. Ο χρόνος εξέλιξης του κάθε σεμιναρίου θα είναι περίπου τριάντα (30) λεπτά. Οι εκατό (100) πρώτοι συμμετέχοντες μαθητές θα μπορούν να εισέρχονται μέσω σχετικού link στη διαδικτυακή πλατφόρμα (zoom). Για τους υπόλοιπους που επιθυμούν να παρακολουθήσουν την αντίστοιχη υποενότητα επαγγελματικής δράσης τα σεμινάρια θα μεταδοθούν live από το κανάλι της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας στο YouTube.

Οι μαθητές μπορούν να συμμετάσχουν σε όσα σεμινάρια τους ενδιαφέρουν. Για αιτήσεις συμμετοχής  οι μαθητές μπορούν να εισέρχονται στο  www.pste.gov.gr/education όπου θα συμπληρώνουν την αντίστοιχη φόρμα συμμετοχής.

Για να δείτε το πρόγραμμα των ιστοσεμιναρίων πατήστε ΕΔΩ

Πηγή: Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας