COMENIUS "EUROPEAN SCHOOL RADIO: The Voice of Young Europeans" ΕΚΔΗΛΩΣΗ – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΜΠΑΝΗ

ΕΚΔΗΛΩΣΗ – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΜΠΑΝΗ

Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 01 Οκτωβρίου 2012, εκδήλωση με θέμα την ενημέρωση της τοπικής κοινωνίας του συλλόγου γονεών και κηδεμόνων και τους γονείς, και τους μαθητές/τριες, ενταγμένη στα πλαίσια των προγραμματισμένων από το πρόγραμμα COMENIUS δραστηριοτήτων, που υλοποιεί το Γενικό Λύκειο Καμπάνη.

Στην εκδήλωση  παρουσιάστηκε υλικό σχετικά με το πρόγραμμα COMENIUS “EUROPEAN SCHOOL RADIO: The Voice of Young Europeans” 2012-1-GR1-COM06-10095-1 (Σχολική Σύμπραξη)

Παρουσιάστηκαν οι στόχοι του προγράμματος, τα συμμετέχοντα σχολεία και οι χώρες τους, το πρόγραμμα των επισκέψεων και το ζήτημα των συμμετεχόντων μαθητών και εκπαιδευτικών. Απαντήθηκαν απορίες των γονέων και μαθητών και δόθηκαν λεπτομέρειες όπου γινόταν, σχετικά με την απασχόληση και τις εργασίες και τις δραστηριότητες των μαθητών, τόσο στο σχολείο όσο και στο σπίτι για την ολοκλήρωση του προγράμματος.

Επίσης, παρουσιάστηκε το πλήρως διαμορφωμένο στούντιο ραδιοφώνου/ηχογράφησης που υπάρχει στον χώρο του σχολείου.

Ακολουθούν στιγμιότυπα απο την εκδήλωση.

Βρείτε εδώ κι άλλες φωτογραφίες.

Συντονιστής και ομιλητής της εκδήλωσης ήταν ο κ. Γιαγκούλης Νίκος, πληροφορικός στο Γυμνάσιο – Λύκειο Καμπάνη.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΣΤΟ COMENIUS:   Comenius_Greece          GREECEcommeniusKAMPANIShighschool