Υποδοχή της ΣΤ τάξης των δημοτικών σχολείων στο Γυμνάσιο Καμπάνη

Τα Γραφεία ΣΕΠ (Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού) του νομού μας, σε συνεργασία με το ΚΕΣΥΠ (Κέντρο Συμβουλευτικής) Κιλκίς πραγματοποιούν ένα ενδιαφέρον πρόγραμμα ευαισθητοποίησης των μαθητων των Δημοτικών Σχολείων και συγκεκριμένα της ΣΤ τάξης, στον σχολικό επαγγελματικό προσανατολισμό και ταυτόχρονα γνωριμία με το περιβάλλον του Γυμνασίου.
Στα πλαίσια αυτού του προγράμματος, η ΣΤ τάξη των δημοτικών σχολείων του Δήμου Γαλλικού (Καμπάνη, Ν.Σάντας, Γαλλικού και Πεδινού) επισκέφτηκαν το Γυμνάσιο Καμπάνη όπου τους υποδέχτηκε ο Διευθυντής κ. Βαφειάδης και με την Υπεύθυνη ΓραΣΕΠ έπαιξαν παιχνίδια με στόχο την ευαισθητοποίηση στον σχολικό επαγγελματικό προσανατολισμό, ξεναγήθηκαν στους χώρους του σχολείου, μίλησαν με καθηγητές/τριες και μαθητές/τριες και ενημερώθηκαν για το εκπαιδευτικό περιβάλλον του Γυμνασίου.