ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΟΥ μαθητών

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ Τηλεκπαίδευση Webex

Όπως ήδη έχετε πληροφορηθεί, τα σχολεία  θα παραμείνουν κλειστά μέχρι τις 7 Ιανουαρίου 2021. Ανταποκρινόμενοι στο αίτημά σας για ενημέρωση σχετικά με την επίδοση των παιδιών σας, οι εκπαιδευτικοί του Γυμνασίου Καμινίων θα βρίσκονται στις εικονικές τους τάξεις (που έχουν ήδη αναρτηθεί στην ιστοσελίδα μας) τις ημέρες και ώρες που αναφέρονται (Ώρες υποδοχής γονέων) και θα μπορούν να σας ενημερώσουν για την πρόοδο των μαθητών/τριών. Σας παρακαλούμε να μπαίνετε με τα πραγματικά στοιχεία σας (οι μητέρες με το όνομα του μαθητή/της μαθήτριας) και να έχετε ανοιχτές κάμερες για την πιστοποίησή σας. Θα περιμένετε να γίνετε δεκτοί/ές από τον/την εκπαιδευτικό στην αίθουσά του, για να σας ενημερώσει ατομικά. Οι ώρες υποδοχής πρέπει να τηρούνται με ακρίβεια για να μην παρεμποδίζεται το μάθημα πριν και μετά.

Η τηλεκπαίδευση συνεχίζεται μέχρι τις 23 Δεκεμβρίου 2020. Σας παρακαλούμε να προτρέπετε τα παιδιά σας να παρακολουθούν τα μαθήματα και να συμμετέχουν ενεργά για να μπορούν να αξιολογηθούν. Η τηλεκπαίδευση είναι υποχρεωτική. Οι συνθήκες που βιώνουμε είναι δύσκολες για όλες και όλους μας, αλλά αναγκαζόμαστε να προσαρμοστούμε, για να ανταπεξέλθουμε. Πρέπει και τα παιδιά να το συνειδητοποιήσουν, να αναλάβουν τις ευθύνες τους και να προσπαθούν καθημερινά. Εμείς θα είμαστε δίπλα τους.

Να είστε όλες και όλοι καλά!

Η Διευθύντρια του Γυμνασίου Καμινίων