Ανακοίνωση για Σχολικά Θέματα

Με την ευκαιρία της νέας σχολικής χρονιάς, σας ενημερώνουμε για τις βασικές λειτουργίες του Σχολείου μας που αφορούν

Σας παρακαλούμε να συνεργασθείτε με τα παιδιά σας και να τα συμβουλεύσετε να εφαρμόζουν τον Κανονισμό σε καθημερινή βάση. Έτσι θα εξασφαλιστούν οι καλές διαπροσωπικές σχέσεις των μαθητών/τριών, θα ισχύει η αλληλοεκτίμηση και ο αλληλοσεβασμός και θα αναπτυχθεί η ευγενική άμιλλα μεταξύ τους. Όταν το κλίμα στο Σχολείο είναι ευχάριστο, δημιουργικό και δημοκρατικό, θα έχουμε ως τελικό αποτέλεσμα και την καλύτερη επίδοση των παιδιών στα μαθήματα.

• στο πρόγραμμα ενημέρωσης των γονέων από τους διδάσκοντες/ουσες για την επίδοση και τη συμπεριφορά των παιδιών σας

Εδώ θα θέλαμε να σας υπογραμμίσουμε την αναγκαιότητα αυτής της επικοινωνίας και συνεργασίας με τους εκπαιδευτικούς για τυχόν προβλήματα μάθησης ή συμπεριφοράς των παιδιών σας. Η ζωντανή επικοινωνία με το Σχολείο είναι απαραίτητη για την καλύτερη διαχείριση του όποιου προβλήματος. Σας θέλουμε κοντά μας, αρωγούς και συμπαραστάτες στο έργο μας.

Σας ευχόμαστε υγεία, δημιουργικότητα, αισιοδοξία και καλή πρόοδο στα παιδιά σας!

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ