Ιαν 202130

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ – ΓΟΝΕΩΝ:

Η επανέναρξη δια ζώσης των μαθημάτων του Γυμνασίου Ιτέας θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 1/2/2021

1) Η ώρα έναρξης των μαθημάτων είναι η 8.οο π.μ.

2) Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ισχύσει ως έχει.

3) Το δρομολόγιο του ΚΤΕΛ από Κίρρα προς Γυμνάσιο Ιτέας θα πραγματοποείται κανονικά από Δευτέρα 1/2/2021.

4) Ισχύουν τα μέτρα προστασίας που ίσχυαν από την έναρξη της σχολικής χρονιάς.
Υπενθύμιση: Οι μαθητές να έχουν στη διάθεσή τους 2 μάσκες και να είναι ντυμένοι με ζεστά ρούχα, διότι πρέπει να γίνεται
σοβαρός αερισμός των αιθουσών.

5) Ξεκινάει από 1/2/2021 το πρόγραμμα της ενισχυτικής διδασκαλίας (εξ’ αποστάσεως) για το οποίο θα ενημερωθούν οι μαθητές.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ:

Το έντυπο μετακίνησης – επισυνάπτεται παρακάτω – πρέπει να εκτυπωθεί και να συμπληρωθεί με τα προσωπικά στοιχεία των μαθητών και θα πρέπει οι μαθητές να το έχουν μαζί τους κατά την προσέλευσή τους και την αποχώρησή τους από το σχολείο.

Οι αριθμοί μητρώου των μαθητών της Β΄και Γ΄τάξης αναγράφονται στις καταστάσεις βαθμολογίας και είναι πάντα οι ίδιοι.
Οι μαθητές της Α΄Γυμνασίου θα ενημερωθούν για τον αριθμό μητρώου τους τη Δευτέρα 1/2/21.

Εκ της Διευθύνσεως

από κάτω από: Νέα - Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση μαθητών & γονέων για την επανέναρξη μαθημάτων – Βεβαίωση κίνησης μαθητών