Οδηγός Μαθητή για τη σύγχρονη τηλε-εκπαίδευση μέσω WebEx

Μαρ 202028

Σχετικά με τη Σύγχρονη εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση των μαθητών, θα αποσταλλεί στα email των γονέων και κηδεμόνων μήνυμα με το μοναδικό Σύνδεσμο κάθε εκπαιδευτικού, προκειμένου ο μαθητής να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή WebEx για την πραγματοποίηση μαθημάτων και μέσω τηλεδιάσκεψης.

Σύμφωνα με τις οδηγίες παρακάτω, θα πρέπει να κάνετε κλικ στο Σύνδεσμο και την πρώτη φορά να εγκαταστήσετε την εφαρμογή WebEx.

Θα ανακοινωθεί πρόγραμμα μαθημάτων σύγχρονης διδασκαλίας και οι μαθητές πατώντας στο σύνδεσμο κάθε εκπαιδευτικού θα πρέπει να συνδέονται την καθορισμένη ημέρα και ώρα στο αντίστοιχο μάθημα.

Θα πρέπει να επισημάνουμε ότι, λόγω των κανονισμών περί προσωπικών δεδομένων, απογορεύεται η καταγραφή (ηχογράφηση, βιντεοσκόπηση, λήψη στιγμιοτύπων οθόνης κτλ) των μαθημάτων αυτών.

Κάντε λήψη του αρχείου και δείτε τις οδηγίες:

από κάτω από: Νέα - Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγός Μαθητή για τη σύγχρονη τηλε-εκπαίδευση μέσω WebEx