ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Την Τετάρτη 5-2-2020 και ώρα 6.30 μμ καλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του Γυμνασίου Ιτέας σε ενημερωτική συνάντηση με τα εξής θέματα:

1. 6.30 – 7.00 μμ Ομιλία του κ. Μπαρμπάτση Ιωάννη, Προïσταμένου του

Κ. Ε. Σ. Υ.  (Κέντρο Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης) Φθιώτιδας με θέμα : «Αξιοποιώντας τα τάλεντα των παιδιών ως γονείς, ως σχολείο και κοινωνία»

1. 7.00 – 7.30 μμ  Ομιλία της κ. Γεροσίδερη Ιωάννας,  Προïσταμένης του

Κ. Ε. Σ. Υ  Φωκίδας  με θέμα: «Γονεïκοί τρόποι παρέμβασης- υποστήριξης των      μαθητών στην εκπαιδευτική διαδικασία και η διαμόρφωση ισορροπημένων διαπροσωπικών σχέσεων»

1. 7.30 – 8.00 μ.μ. Ενημέρωση από τον Διευθυντή του Γυμνασίου Ιτέας κ. Σπυρίδωνα Πανταζή και εκπροσώπους   του Συλλόγου Διδασκόντων για θέματα που αφορούν το σχολείο και τις πιθανές αλλαγές που δρομολογούνται  για την πορεία προς το Λύκειο και την Ανώτατη Εκπαίδευση.

Μετά το πέρας τη κάθε θεματικής ενότητας θα δοθεί χρόνος για ερωτήσεις των παρευρισκομένων γονέων.

Εκ της Διευθύνσεως