Γυμνάσιο Ιτέας Φωκίδας

Το ιστολόγιο του σχολείου μας

Πρόσκληση για ενημέρωση προς γονείς και κηδεμόνες

Σεπ 201930

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

O Διευθυντής του Γυμνασίου Ιτέας προσκαλεί   τους  γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του, την Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 18:00 σε συνάντηση στο χώρο του σχολείου μας, που θα περιλαμβάνει τις εξής ενότητες:

α) ενημέρωση από εκπρόσωπο του τμήματος Τροχαίας Ιτέας με θέμα «ασφάλεια κατά την πρόσβαση γονέων και μαθητών από και προς το σχολείο».

β) ενημέρωση από εκπρόσωπο του Κέντρου Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) Φωκίδας για θέματα αρμοδιότητάς του.

γ) ενημέρωση από το Διευθυντή του σχολείου για το νομικό πλαίσιο που ισχύει και γενικότερα θέματα που αφορούν τη μαθησιακή διαδικασία.

δ) ενημέρωση από εκπρόσωπο της Πυροσβεστικής υπηρεσίας για θέματα πολιτικής προστασίας που αφορούν όλους μας.

Σπυρίδων Πανταζής

Γυμνάσιο Ιτέας Φωκίδας
High School of Itea – Secondary School (gymnasium) of Itea (in english)

Διεύθυνση (address):  1o χλμ. ε.ο. Ιτέας – Άμφισσας, Ιτέα, Τ.Κ. 33200, Φωκίδα