Ο Σύλλογος καθηγητών και η Διευθύντρια του Γυμνασίου Ισθμίας είμαστε χαρούμενοι και συγκινημένοι από την επιτυχία του μαθητή μας Μέρλου Αντώνη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που κατάφερε να κατακτήσει τον τίτλο του Χρυσού Πανελληνιονίκη, με μια μεγάλη επίδοση στο άλμα εις ύψος στα 2.00μ ,στις 5/7 στο Λουτράκι και συνέχισε στην κατηγορία των Παίδων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στην Λάρισα το τελευταίο Σαββατοκύριακο να κατακτήσει το Χάλκινο μετάλλιο ,με αθλητές μεγαλύτερους κατά 2 χρόνια .
Η επιτυχία του αυτή ,αλλά και η εξαιρετικές επιδόσεις για την ηλικία του, έφεραν το αποτέλεσμα να επιλεγεί από τους ομοσπονδιακούς προπονητές για τους Διεθνείς αγώνες στη Λευκωσία της Κύπρου στις 30-31/7/14.

Συγχαίρουμε τον μαθητή μας ,που συγχρόνως με τις εξαιρετικές επιδόσεις διαθέτει και το ήθος ,που προδιαγράφει μια λαμπρή πορεία στον στίβο και πάνω από όλα στην ίδια του τη ζωή.

Οι καθηγητές και η Διευθύντρια του Γυμνασίου Ισθμίας