Εκπαιδευτική δράση κατά των εξαρτήσεων σε συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ

1Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου μας πήρε την πρωτοβουλία να ετοιμάσει Δράση Πρόληψης κατά των εξαρτήσεων σε συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ ΑΡΙΑΔΝΗ που έχει παράρτημα  στο νησί μας.

Στη Δράση που είχε ενημερωτικό χαρακτήρα κατά των εξαρτήσεων και έλαβε χώρα την Πέμπτη 5 Μάη στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες της Γ’ τάξης. Τα παιδιά είδαν ενημερωτικά βίντεο και συμμετείχαν ενεργά στη συζήτηση που ακολούθησε για τις εξαρτήσεις, τους μύθους και την πραγματικότητα γύρω από αυτές.

2

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε το ΚΕΘΕΑ για την πολύτιμη παρουσία του στην κοινωνία τόσα χρόνια, τις κυρίες Ευδοκία Ζάχου, Νατάσα Τριανταφύλλου και Άννα Σκουλλή από το ΚΕΘΕΑ ΑΡΙΑΔΝΗ για τον χρόνο και την αγάπη που αφιέρωσαν στους μαθητές/τριες μας, αλλά και τα ίδια τα παιδιά για την ωριμότητα και τη θερμή συμμετοχή τους στην Δράση πρόληψης.