Δράσεις για την παγκόσμια ημέρα περιβάλλοντος και ποδηλάτου

Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα ποδηλάτου αλλά και της παγκόσμιας ημέρας περιβάλλοντος, οι μαθητές του Γυμνασίου Γαλατινής πήραν την κατάσταση στα χέρια τους, οργανώνοντας και υλοποιώντας καθαριότητα στον  προαύλιο χώρο του σχολείου μας αλλά και πολλών άλλων σημείων στην τοπική κοινότητα. Τηρώντας τα μέτρα ασφαλείας λόγω κορονοϊού, με την εθελοντική τους δράση, έδωσαν νόημα στην έννοια του ενεργού πολίτη, που με γνώμονα την ανιδιοτελή κοινωνική προσφορά και την αγάπη για τον συνάνθρωπο και το περιβάλλον υπερνικά την αδιαφορία περνώντας στην πράξη και ομορφαίνει τη ζωή μας.
Ο Σύλλογος των Καθηγητών και ο Διευθυντής του σχολείου συγχαίρει την αξιέπαινη πρωτοβουλία των μαθητών μας και εύχεται η πράξη τους να παραδειγματίσει μικρούς και μεγάλους και να βρίσκει πάντα μιμητές!