Έφηβοι Στίχοι

Σε αυτήν την όμορφη πρωτοβουλία του Συνδέσμου Φιλολόγων, να γράψουν οι μαθητές-μαθήτριες ποιήματα και να γίνει μια έντυπη έκδοσή τους, με χαρά ανταποκρίθηκε το Γυμνάσιό μας και συμμετείχαμε με ποιήματα δυο μαθητριών μας. Η Ναούμα Μέτσιου και η Ιωάννα Μεταξά, μαθήτριες της περσινής μας Γ’ Γυμνασίου, έστειλαν τα ποιήματά τους και χαρήκαμε πολύ να τα δούμε τυπωμένα και να τα ακούσουμε χθες στην εκδήλωση που οργάνωσε ο Σύλλογος Φιλολόγων στην Κοβεντάρειο Βιβλιοθήκη Κοζάνης. Ένα αντίτυπο υπάρχει ήδη στη δική μας βιβλιοθήκη για τους μαθητές μας αλλά και για όποιον θέλει να διαβάσει αυτές τις πρωτότυπες και έφηβες δημιουργίες. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσοι συμμετείχαν με τον έναν ή άλλον τρόπο στη δραστηριότητα αυτή.

Φωτογραφία, Κείμενο Σ.Κ