ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ
Τρίτη, 16 Μαΐου 2023, 19:55  Με ετικέτα ,
Από: ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΟΥΡΦΟΥΡΑ | Κάτω από: Χωρίς κατηγορία

ΠοδόσφαιροΤη Δευτέρα 15 Μαΐου 2023 πραγματοποιήθηκε φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου μεταξύ ανάμεικτων ομάδων μαθητών και μαθητριών της Α΄ και Β΄ τάξης του σχολείου μας και μαθητών και μαθητριών της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Φουρφουρά. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο 5×5 του σχολείου μας  και με στόχο τη σύσφιξη των σχέσεων  των παιδιών των δύο σχολείων.

Αρχικά, οφείλουμε να συγχαρούμε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για την κόσμια αθλητική τους συμπεριφορά, τον σεβασμό στους αντιπάλους και στους κανονισμούς αποδεικνύοντας το «ευ αγωνίζεσθαι», καθώς και για το πάθος και την αγωνιστικότητά τους. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 2-2 και ήταν πραγματικά συναρπαστικός!

Θερμές ευχαριστίες από καρδιάς στον εκπαιδευτικό του σχολείου μας κ. Νταμπάκη Ιωάννη για την άψογη οργάνωση του αγώνα καθώς και στις δασκάλες του Δημοτικού Σχολείου Φουρφουρά για την πρωτοβουλία τους!