ΚΥΝΗΓΙ ΘΗΣΑΥΡΟΥ – ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΑΡΚΑΔΙΟΥ
Σάββατο, 6 Νοεμβρίου 2021, 00:49  Με ετικέτα ,

BeFunky collage23232Gaussian 1Οι μαθητές του Γυμνασίου Φουρφουρά συμμετείχαν και φέτος στο Διαδικτυακό Κυνήγι Θησαυρού που διοργάνωσαν οι  Διευθύνσεις Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Ρεθύμνου σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Φιλολόγων Ρεθύμνου, τη Μητρόπολη Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου, την Αντιπεριφέρεια Ρεθύμνου και τον Δήμο Ρεθύμνου, στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνου για την Αρκαδική Εθελοθυσία την Παρασκευή 5 Νοεμβρίου 2021. Το κυνήγι πραγματοποιήθηκε με αφορμή την επέτειο του ολοκαυτώματος της Ιεράς Μονής Αρκαδίου.

Οι μαθητές κλήθηκαν να «ανακαλύψουν» το Θησαυρό, λύνοντας γρίφους. Συμμετείχαν και οι τρεις τάξεις του Γυμνασίου μας, με δικές τους ομάδες. Μπορεί να μην «ανακαλύψαμε» πρώτοι το Θησαυρό, αλλά ευχαριστηθήκαμε, διασκεδάσαμε αλλά και μάθαμε παίζοντας.

Και του χρόνου…